Finanse firmowe

Kredyty i leasingi
Ubezpieczenia majątku firmy
Ubezpieczenia dla pracowników
Optymalizacja kosztów
Sukcesja w firmie

Kredyty i leasingi

Jako przedsiębiorca , który chce się rozwijać, masz możliwość wykorzystania finansowania zewnętrznego. Możesz wykorzystać kredyt bądź leasing aby sfinansować zakup nieruchomości, maszyn, samochodów czy wyposażenia Twojej firmy. Dzięki temu nie musisz mieć całej kwoty w gotówce, a koszt finansowania może obniżyć Twój podatek.

Jaki rodzaj finansowania wybrać? Kiedy właściwy będzie kredyt inwestycyjny, kiedy opłaci się kredyt obrotowy, jakie plusy ma linia kredytowa w rachunku bieżącym? Czy bardziej opłaca się leasing operacyjny czy finansowy? Kiedy można zdecydować się na leasing zwrotny?

Sam jestem przedsiębiorcą, więc rozumiem te wyzwania. Pomogę Ci dobrać finansowanie do Twojej formy prowadzenia firmy, uwzględniając sposób w jaki płacisz podatki. Na tej podstawie wybierzemy bank czy firmę leasingową, która będzie miała dla Ciebie najlepsza ofertę.

Ubezpieczenia majątku firmy

Aby dbać o bezpieczeństwo firmy należy pamiętać, ze składa się na nie wiele czynników. Ubezpieczenia majątków przedsiębiorstw to bardzo rozbudowane produkty umożliwiające zabezpieczenie prawie wszystkiego co znajduje się w posiadaniu Twojej firmy.

Przy konstrukcji umowy ubezpieczenia staniesz przed kilkoma wyzwaniami. Jaką sumę ubezpieczenia wybrać, odtworzeniową, rzeczywistą, sumy stałe, netto czy brutto? Czym jest zasada proporcji? Ubezpieczać auta jako flotę, czy każde osobno? Wybrać OC firmy deliktowe, kontraktowe, czy oba warianty jednocześnie?

Dzięki mojemu doświadczeniu nie musisz się sam nad tym zastanawiać. Zadam Ci odpowiednie pytania i wyjaśnię co jest czym i dlaczego jest istotne. Na tej podstawie skonstruujemy umowę ubezpieczenia, aby chroniła Twoją firmę tak jak chcesz.

Ubezpieczenia dla pracowników

Coraz częściej dla pracowników poza wynagrodzeniem ważne są dodatkowe benefity. Należy do nich miedzy innymi prywatna opieka medyczna czy grupowe ubezpieczenie na życie.

Jak dopasować ofertę do ilości pracowników oraz tego czy wszyscy chcą przystąpić do ubezpieczenia? Czy ubezpieczenie ma obejmować tylko pracowników, czy tez ich rodziny? Czy jako pracodawca sam chcesz płacić składkę, czy dzielić się kosztem z pracownikami?

Przy mojej pomocy możesz wybierać z ofert wielu firm, a polisę dopasujemy do ilości zatrudnionych przez Ciebie osób, dobierzemy odpowiednie sumy ubezpieczenia i warianty świadczeń.

Optymalizacja kosztów

Prowadząc firmę zależy nam na tym, żeby była jak najbardziej dochodowa. Firma tym więcej zarabia im mniej wydaje, dlatego ważne jest żeby raz na jakiś czas przyjrzeć się wydatkom i sprawdzić czy można za cos płacić mniej. Oczywiście mam na myśli koszty związane z umowami finansowymi.

Posiadasz kredyt obrotowy albo ratalny? Linię kredytową w koncie? Kredyt inwestycyjny? Kiedy ostatnio sprawdzałeś jego warunki i porównywałeś z tym co obecnie daje rynek? Ubezpieczasz budynki firmowe? Samochody? Masz ubezpieczenie grupowe pracowników albo pakiet medyczny? Czy jesteś pewien ze w innej firmie nie mógłbyś płacić mniej?

W pierwsze j kolejności na spotkaniu sprawdzę, czy te umowy nie mogą być dla Ciebie tańsze lub lepsze. Jeśli okaże się, że tak zaoszczędzisz na tym.

Sukcesja w firmie

Często mówi się ze największe i najlepsze biznesy to biznesy rodzinne. Skoro tak ważne, aby zaplanować dziedziczenie firmy, by być wolnym od trosk i nie mieć powodów do zmartwień.

Czy wiesz jak się do tego zabrać? Czy masz napisany testament? Czy Twoi spadkobiercy wiedzą co maja robić, gdyby Cię zabrakło? Skąd wziąć pieniądze na odstępne przekazując firmę dzieciom?

Dzięki mojej współpracy ze specjalistami z dziedziny prawa pomogę Ci w opracowaniu planu sukcesji, sporządzeniu testamentu, czy zebraniu kapitału aby firma wypłaciła Ci godziwą odprawę.